Specjalista od intymności: Seksuolog Warszawa
Problemy w życiu intymnym?
❌ Obniżone libido lub utrata potrzeb seksualnych?
❌ Awersja seksualna?
❌ Problemy z osiągnięciem orgazmu?
❌ Zaburzenia wytrysku, przedwczesny wytrysk, erekcja niepełna lub brak erekcji?
❌ Zaburzenia preferencji seksualnych?
❌ Problemy związane z tożsamością płciową?
❌ Dyskomfort lub ból w trakcie stosunku płciowego (np. z powodu suchości pochwy)?
❌ Nadmierna potrzeba masturbacji?
Zaburzenia seksualne i problemy dotyczące intymności to schorzenia, które należy traktować jak inne choroby i leczyć u właściwego specjalisty.
Jeśli zmagasz się z obniżonym nastrojem i masz trudności w realizowaniu swoich potrzeb seksualnych – skorzystaj z pomocy lekarza seksuologa.
Dlaczego warto zadbać o swoją seksualność?
Seksualność to jeden z powodów motywujących ludzi do kontaktów i nawiązywania więzi. Bliskość drugiego człowieka jest źródłem silnych doznań i przeżyć – fizycznych i psychicznych. Seks sprzyja zdrowiu, aktywizuje układ krążenia, mięśniowy, oddechowy oraz wzmacnia układ odpornościowy. Utrzymuje nasz organizm w dobrej kondycji, a udane życie seksualne zapewnia obydwojgu partnerów poczucie szczęścia i samorealizacji.
Czy nie lepiej rozwiązywać problemy związane z intymnością we dwoje?
W przypadku problemów intymnych w pierwszej kolejności warto zacząć od szczerej rozmowy z partnerem lub partnerką. Dialog prowadzony w cztery oczy to dowód zaufania – „Kocham Cię, więc dzielę z Tobą dobre i złe chwile”. Niestety na takie rozwiązanie decyduje się zaledwie 30% polskich par.
Skrępowanie, które towarzyszy mówieniu o intymnych kwestiach, utrudnia wzajemny kontakt partnerów. Chociaż rozmowa z wyrozumiałą partnerką lub partnerem to dobry początek, bo uświadamia obojgu rangę sprawy, to jednak seksualność człowieka jest zagadnieniem złożonym. Powstałe trudności mogą mieć podłoże zarówno fizyczne, jak i psychiczne, a osoby nieposiadające specjalistycznej wiedzy mogą mylnie ocenić sytuację, co oddali parę od właściwego rozwiązania.
Wiele osób latami zwleka z decyzją o wizycie u specjalisty, zwracając się po pomoc seksuologa, dopiero gdy ich związki już się rozpadają. Nie pozwól, aby skrępowanie lub nieuzasadniony strach doprowadziły do rozpadu Twojej relacji.
Zaburzenia popędu seksualnego i nie tylko – czym zajmuje się lekarz seksuolog?
Wsparcie lekarza seksuologa jest niezbędne nie tylko w przypadku zaburzenia erekcji. Skonsultujemy z nim m.in.:
zaburzenia popędu seksualnego (niskie lub zbyt wysokie libido);
zaburzenia funkcji seksualnych – również te wynikające z chorób przewlekłych lub stosowania farmakoterapii;
zaburzenia identyfikacji płciowej i orientacji seksualnej;
problemy w relacjach i komunikacji seksualnej;
trudności w budowaniu lub utrzymaniu bliskości emocjonalnej i fizycznej w relacjach.
Seksuolodzy udzielają również informacji na temat zdrowia seksualnego, bezpiecznego seksu oraz metod antykoncepcji.
Jak opanować wstyd i strach przed wizytą u seksuologa?
Osoba dotknięta problemem z seksualnością musi przełamać wiele własnych barier:
uświadomić sobie istnienie problemu;
oswoić się z myślą, że pomimo upływu czasu problem sam nie ustępuje;
zdecydować się na odwiedzenie specjalisty i powierzyć mu swoją tajemnicę.
I chociaż trudności w sferze seksualnej często są schorzeniami typowo medycznymi, w kulturze masowej są wciąż kategoryzowane moralnie lub postrzegane jako coś ośmieszającego oraz obniżającego wartość danej osoby. Wstyd jest potężnym czynnikiem blokującym, dlatego dla wielu z nas pierwsza wizyta u seksuologa jest stresującym przeżyciem.
Tak jednak nie musi być.
Konsultacja z seksuologiem to wizyta lekarska – jesteś pacjentką lub pacjentem i potrzebujesz fachowej wiedzy, aby rozwiązać swój problem. Pomyśl, jak wiele możesz zyskać, przejmując kontrolę nad swoją seksualnością i zyskując pewność siebie w kontaktach intymnych.
Jak przebiega pierwsza wizyta w poradni u seksuologa?
Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta – ci specjaliści wiedzą, że bez zapewnienia pacjentowi poczucia bezpieczeństwa, nie nawiążą relacji terapeutycznej. Dlatego ich gabinety są przestrzeniami stworzonymi do rozmów na intymne tematy.
Być może w żadnej innej dziedzinie lekarskiej umiejętnie zebrany wywiad nie odgrywa tak dominującej roli w rozpoznaniu istoty dysfunkcji, jak w seksuologii. Pierwsza wizyta u specjalisty może wydać Ci się bardzo intensywna. Najpierw lekarz poprosi Cię o podanie danych personalnych, a potem informacji o:
stanie cywilnym;
wykształceniu i wykonywanym zawodzie;
Twoich bliskich – dzieciach oraz partnerce / partnerze;
Twoich warunkach mieszkaniowych;
nałogach / uzależnieniach Twoich lub partnerki / partnera;
Twoim stanie zdrowia, przebytych i aktualnych chorobach.
Następnie porozmawiacie o problemie będącym powodem wizyty:
w jakich okolicznościach się pojawił oraz kiedy się uaktywnia;
z jakim nasileniem występuje;
czy wiąże się z obecnością Twojej partnerki lub partnera;
czy był już leczony (z jakim skutkiem).
Pozostałe pytania mogą dotyczyć okresu dojrzewania, aktualnego związku partnerskiego oraz aktualnego życia seksualnego.
Wszystkie te informacje, często uzupełnione wywiadem od partnera lub partnerki (o ile jest to możliwe i wyrazisz na to zgodę) umożliwią lekarzowi podjęcie decyzji o potrzebie wykonania dodatkowych badań diagnostycznych.
Jeśli badania rzeczywiście będą niezbędne, na kolejnej wizycie seksuolog skonfrontuje Twoje wyniki z informacjami uzyskanymi z wywiadu lekarskiego. Pozwoli mu to dobrać optymalną metodę leczenia, dostosowaną do Twojego stanu zdrowia oraz charakteru Twojego związku partnerskiego.
Na jakie badania dodatkowe może skierować pacjenta seksuolog?
W wielu przypadkach to inna choroba pochodzenia wywołuje zaburzenia seksualne, a jej wyleczenie usuwa przyczynę problemów intymnych. Aby wykluczyć somatyczne przyczyny zaburzeń, seksuolog może skierować pacjenta na:
badania biochemiczne krwi;
badania stężenia hormonów płciowych we krwi;
badania EKG;
USG, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny;
arteriografię, elektroneurografię (ENG) lub elektromiografię (EMG).
Mężczyźni mogą być dodatkowo proszeni o wykonanie badania dopplerowskiego przepływu krwi przez naczynia tętnicze i żylne prącia lub o iniekcje diagnostyczne leków wazoaktywnych do ciał jamistych prącia.
Umów się na konsultację z seksuologiem w CPP Centrum Pomocy Profesjonalnej!
✅ Zapewnimy Ci profesjonalną, kompleksową pomoc.
Oferujemy wsparcie specjalistów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego: lekarza psychologa, seksuologa lub psychoterapeuty. W naszej poradni konsultacje prowadzi również lekarz psychiatra. Pozwól im zdiagnozować przyczynę Twojego problemu, a szybko wdrożone leczenie przywróci Ci równowagę w sferze seksualnej.
✅ Nauczymy Cię mówić bez wstydu o życiu intymnym.
Udane współżycie seksualne wymaga współpracy partnerów, a ta z kolei wiąże się z umiejętnością rozmawiania na trudne tematy. Pod opieką naszych specjalistów nauczysz się, jak mówić partnerce lub partnerowi o swoich potrzebach, emocjach i przeżyciach, abyście wspólnie czerpały/li radość z fizycznych zbliżeń. Seks już nigdy nie będzie tematem tabu w waszym związku.
✅ Nauczymy Cię akceptacji wobec siebie i Twojej seksualności.
Zaburzenia seksualne mogą mieć przyczyny somatyczne lub psychiczne. Jeżeli Twoje problemy wynikały z Twojego braku samoakceptacji, nasi lekarze nauczą Cię, jak możesz pokochać i zaakceptować siebie. Zrozumiesz swoje emocje i nauczysz się nimi zarządzać tak, aby realizować swoje potrzeby seksualne w satysfakcjonujący sposób.
Jak umówić się na konsultację do seksuologa w Warszawie?
➡️ Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia naszych lekarzy i skontaktuj się z nami telefonicznie – pod numerem +48 22 24 12 444 lub mailowo – przez e-mail: kontakt@cpp.pl, aby umówić wizytę do seksuologa.
Możesz też umówić wizytę online.
➡️ Wypełnij niezbędne dokumenty – kartę rejestracyjną oraz zgodę na przetwarzanie danych, a także podaj swój kontaktowy numer telefonu i odeślij wszystko na adres: kontakt@cpp.pl.
Wzór karty oraz zgody na przetwarzanie danych znajdziesz w zakładce PLIKI DO POBRANIA na naszej stronie kontaktowej: https://cpp.pl/kontakt/.
➡️ Opłać wizytę na minimum 24 godziny przed jej rozpoczęciem. Możesz skorzystać z szybkiego przelewu lub wykonać tradycyjny przelew na konto. Nie zapomnij podać w opisie przelewu swoich danych, nazwiska wybranego specjalisty oraz daty konsultacji.
Nasze dane do przelewu:
CPP Centrum Pomocy Profesjonalnej al. Jana Pawła II 80 lok. 129 (piętro XXI) lub lok. 21 (piętro IX) 00-175 Warszawa
nr konta: 94 1140 2004 0000 3502 8301 4938
📌 Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszym sekretariatem pod numerem +48 22 24 12 444. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-20:30.