Terapia seksuologiczna

- indywidualna, dla par i małżeństw.

Celem terapii seksuologiczno-psychologicznej jest prześledzenie Twojego „życiorysu seksuologicznego” i poszukiwanie źródeł problemu w dotychczasowym życiu. Nasi seksuolodzy pomagają w najtrudniejszych przypadkach i problemach.

Do psychologicznych przyczyn zaburzeń seksualnych najczęściej zalicza się:

– wychowanie
– przykre wspomnienia z inicjacji seksualnej (ból, poczucie wykorzystania)
– strach przed ciążą
– „inne” niż ogólnie przyjęte za normę zachowania partnera
– zgwałcenie, przemoc

Dla bardzo wielu ludzi udane życie seksualne jest motorem działania w innych sferach życia. Determinuje ich funkcjonowanie w rodzinie, w pracy, w relacjach z innymi ludźmi. Do tego, aby cieszyć się swoją seksualnością, niezbędna jest równowaga pomiędzy zdrowiem fizycznym i dobrą kondycją psychiczną.
Wiele problemów seksuologicznych ma swoje źródło w chorobach takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, podwyższony poziom cholesterolu, nawracające infekcje pochwy, ale również w zburzeniu równowagi psychicznej spowodowanej przykrymi okolicznościami, nadmiarem pracy czy wychowaniem. Najczęściej jednak jest to kombinacja kilku czynników. Przykładem mogą być długotrwałe zaburzenia erekcji spowodowane np. cukrzycą, o której pacjent nie wie i nie rozumie mechanizmu w jakim wpływa ona na funkcjonowanie ciała. Aby nie stawiać się w trudnej dla siebie sytuacji, unika zbliżeń, co z kolei wywołuje konflikt z partnerką/partnerem, który czuje się odrzucony.

W CPP prowadzona jest konsultacja i terapia seksuologiczno-psychologiczna w postaci spotkań indywidualnych i terapii seksuologicznych dla par i małżeństw.

Czasami  zanim podejmiesz terapię warto skonsultować  się z lekarzem seksuologiem!

Specjaliści : prowadzący terapię seksuologiczno-psychologiczną