Seksuolog Warszawa

- gdy chcesz odzyskać równowagę i poprawić jakość życia intymnego. Trafna diagnoza i skuteczne leczenie zaburzeń w życiu seksualnym.

Życie erotyczne jest elementem, który może wpływać na ogólny stan emocjonalny, funkcjonowanie w rodzinie, pracy czy relacjach z innymi ludźmi. Aby w pełni cieszyć się swoją seksualnością, konieczna jest równowaga pomiędzy zdrowiem fizycznym i dobrą kondycją psychiczną.  

Gdy tej równowagi brak, warto sięgnąć po kompleksową pomoc godnych zaufania lekarzy i terapeutów z Centrum Pomocy Profesjonalnej. Pamiętaj, by najpierw skonsultować się z lekarzem seksuologiem, który diagnozuje i leczy zdrowotne przyczyny zaburzeń seksualnych. Kolejnym etapem jest terapia psychologiczno-seksuologiczna – nasi doświadczeni psycholodzy prowadzą ją zarówno w formie spotkań indywidualnych, jak i dla par. 

Diagnoza i leczenie seksuologiczne:

Diagnoza i leczenie seksuologiczne

Wizyta u seksuologa to pierwszy krok, jaki powinien wykonać człowiek cierpiący z powodu zaburzeń tej sfery życia. Lekarz specjalista w tej dziedzinie zajmuje się podłożem biologicznym nieprawidłowości. Udziela wsparcia osobom z dolegliwościami takimi jak ból podczas współżycia, zaburzenia popędu seksualnego, wzwodu czy podniecenia. Seksuolog pomaga zarówno kobietom, jak i mężczyznom, poszukując obiektywnych wskaźników ich schorzenia.

Kłopoty z erekcją (brak wzwodu, niepełna erekcja etc.), niedostateczne nawilżenie pochwy oraz inne przypadłości bywają wywołane przez zaburzenia hormonalne, neurologiczne czy choroby krążenia. Seksuolog ma za zadanie zidentyfikować ich źródło. Poza wywiadem lekarskim może wysłać pacjenta na dodatkowe badania diagnostyczne lub wypisać środki farmakologiczne. W sytuacji gdy dojdzie do wniosku, że problem ma podłoże psychiczne, kieruje go do odpowiedniego specjalisty.

Jeżeli potrzebujesz specjalistycznej pomocy, udzieli Ci jej nasz seksuolog Warszawa to miasto, w którym przyjmuje pacjentów.

Terapia seksuologiczno-psychologiczna:

Terapia seksuologiczno-psychologiczna

Specjalista w zakresie seksuologii coraz częściej ściśle współpracuje z psychologiem seksuologiem. Niejednokrotnie bywa tak, że podczas pierwszej konsultacji lekarz zwraca się do pacjenta czy pacjentki z prośbą o spotkanie z psychologiem – lub odwrotnie. Psycholog seksuolog może dzięki temu zweryfikować podłoże psychiczne trudności, z którymi zmaga się dana osoba. W zależności od źródła problemu rozwiązaniem będzie terapia lub pomoc lekarska.

W odróżnieniu od lekarza seksuologa psycholog seksuolog skupia się na aspekcie psychologicznym. Ma kompetencje umożliwiające mu ocenę zagadnienia, z którym pacjent zjawia się w jego gabinecie. Może być to np. nieprawidłowe podejście do seksualności będące efektem wychowania, negatywne emocje towarzyszące współżyciu czy uzależnienie od konkretnych bodźców (pornografia, masturbacja etc.). Terapeuta pomaga pokonać wewnętrzne blokady oraz wypracować właściwe wzorce postępowania.

Osobom, które wiedzą, że samodzielnie sobie nie poradzą, wsparcia udziela psycholog seksuolog oraz lekarz seksuolog Warszawa to miasto, w którym pracuje wielu wykwalifikowanych specjalistów. Zapraszamy do Centrum Pomocy Profesjonalnej, mieszczącym się w rozpoznawalnym punkt orientacyjny Warszawy – Babka Tower.