Psychoonkolog Warszawa

- profesjonalne wsparcie dla Pacjentów onkologicznych oraz ich rodzin.

Choroba nowotworowa – zarówno diagnoza, jak i kuracja onkologiczna – to sytuacja traumatyczna nie tylko dla osoby chorej, ale także dla jej otoczenia. Zdrowie psychiczne odgrywa istotną rolę w procesie leczenia nowotworów, dlatego warto zadbać o nie na różnych etapach walki z chorobą.
Szukasz dodatkowej pomocy i sposobów polepszenia jakości życia chorego oraz jego najbliższych? Możesz na nas liczyć. W Centrum Pomocy Profesjonalnej otrzymasz specjalistyczną poradę i troskliwą opiekę doświadczonej psychoonkolog, która specjalizuje się w psychologicznym wspieraniu pacjentów onkologicznych oraz ich rodzin, a także edukacją personelu białego i profilaktyką przeciwnowotworową.

Mamy świadomość problemów, z którymi borykają się zarówno Pacjenci dotknięci nowotworem, jak i członkowie ich rodzin. Wiemy, że już w pierwszych dniach terapii chorzy zmagają się ze strachem, bólem, a nierzadko ze stanami depresyjnymi. Towarzyszy im również nadmierne zmęczenie, które przeszkadza w regeneracji organizmu. Wszystkie te elementy mają negatywny wpływ na samopoczucie Pacjenta onkologicznego, podważając jego determinację oraz wiarę w odzyskanie zdrowia. Rolą psychoonkologa jest przywrócenie mu równowagi psychicznej.

Wykwalifikowany psychoonkolog Warszawa

W ramach pomocy osobom chorującym nowotworowo oraz ich bliskim psychoonkolog zajmuje się wspieraniem ich, a także edukacją. W codziennej pracy skupia się na łagodzeniu psychicznych konsekwencji diagnozy. Pomaga otoczeniu Pacjenta onkologicznego oraz jemu samemu oswoić się z nowotworem, zaakceptować go, a następnie wypracować skuteczne sposoby poradzenia sobie w nowej sytuacji.

Dzięki współpracy ze specjalistą rodzina chorego uczy się lepszej komunikacji. Poznaje mechanizmy budowania z nim nowej relacji, pełnej empatii oraz wyczucia. Psychoonkolog troszczy się o dobrostan psychiczny wszystkich członków rodziny, włącznie z Pacjentem. Udziela im wskazówek na temat niwelowania stresu.

Wsparcie dla Pacjentów oraz ich rodzin

Pomoc specjalisty bywa przydatna szczególnie w pierwszej fazie choroby, gdy informacja o nowotworze wprawia w szok Pacjenta oraz jego bliskich. W kolejnych stadiach (opieka paliatywna, hospicyjna) obecność wykwalifikowanego terapeuty to ważny element leczenia. Spotkania z psychoonkologiem mogą też być podporą dla członków rodziny w okresie żałoby.

Centrum Pomocy Profesjonalnej to miejsce, w którym pracuje doświadczona specjalistka w zakresie psychoonkologii. Zachęcamy do skorzystania z usług ośrodka, jeżeli potrzebują Państwo wsparcia w chorobie swojej bądź bliskiego człowieka. Profesjonalną opiekę Pacjentom oraz ich rodzinom zapewnia kompetentny psychoonkolog Warszawa to miasto, w którym można umówić się na konsultację. Potrzebujący mogą liczyć na kompleksową pomoc na każdym etapie.