Lesya Sowińska

psychodietetyk, dietoterapeuta

Biografia

2021 – 2022 Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie. Studia podyplomowe: Psychodietetyka

2019 – 2021 Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Studia II stopnia: Dietetyka.

2015 – 2018  Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie. Studia I stopnia: Dietetyka. Specjalność: Dietoterapia.

 

Pomagam pacjentom poszukujących naturalnych metod powrotu do zdrowia.

Dobrostan wynika z harmonijnej pracy organizmu.

Pracuję i opiekuję się  pacjentami ze wszystkich grup wiekowych zmagającymi się z różnorodnymi chorobowymi jednostkami, problemami nadwagi, otyłości, z zespołem metabolicznym oraz różnego charakteru zaburzeniami żywieniowymi. Stan choroby pacjenta  to sytuacja wymagająca szczególnej troski o żywieniu oraz równowagi psychicznej. To co jemy i jaki mamy komfort psychiczny ma realny i konkretny wpływ na przebieg leczenia, skuteczność farmakoterapii a także na samopoczucie. Stosuję u pacjentów diety terapeutyczne/profilaktyczne i/lub diety lecznicze. Zaobserwowano ogromną skuteczność leczenia żywieniem łączonym ze wsparciem psychologicznym. Także zajmuję się profilaktyką żywieniową oraz reedukacją.

Zgodnie z podejściem psychodietetycznym oraz holistycznym w swojej pracy z osobami zmagającymi się z nadmierną masą ciała i szkodliwymi nawykami żywieniowymi uwzględniam także czynniki psychologiczne. I co najważniejsze, dopiero działanie holistyczne (podejście całościowe), zarówno na poziomie odżywiania, jak i funkcjonowania psychologicznego danej osoby, dają w terapii najlepsze efekty i trwałą zmianę.

W swojej pracy integruję dietoterapię,  psychologię, naturoterapię oraz pradawne metody oddziaływania zdrowotne na organizm ludzki.

 

Kontakt: Lesya Sowińska

    Wyślij wiadomość przez formularz, zostanie ona przekazana specjaliście w dniu, w którym będzie przyjmował w przychodni:

    Lesya Sowińska

    • Godziny przyjęć: Poniedziałek: 11.00-16.00 XXIp., Piątek: 15.00-21.00, IXp.