Terapeuta bezsenności

- gdy masz problemy ze snem...

Bezsenność jest problemem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Badania wskazują, że 20-30% dorosłej populacji skarży się na trudności ze snem, a pandemia COVID 19 tylko wzmocniła ten trend.

CZY CIERPIĘ NA BEZSENNOŚĆ?

Jeśli masz trudności z zasypianiem, wybudzasz się w nocy bądź wcześnie rano,
martwisz się ilością bądź jakością snu, odczuwasz napięcie związane z jego brakiem,
a problem trwa co najmniej od miesiąca, prawdopodobnie możemy mówić o bezsenności.

JAK MOŻEMY POMÓC?

Zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Badań nad snem (Riemann i wsp., 2017) terapia poznawczo-behawioralna bezsenności jest rekomendowana jako pierwszoplanowa metoda leczenia bezsenności, a jej skuteczność potwierdziły liczne metaanalizy, zgodnie z którymi 70-80 % pacjentów uzyskuje trwałą poprawę w zakresie snu. Jest to pierwsza terapia, która osiąga lepsze efekty leczenia niż leki nasenne.

Protokół pracy z pacjentem zmagającym się z bezsennością obejmuje 6-8 spotkań, jest zrozumiały,
a co najważniejsze skuteczny.

Centrum Pomocy Profesjonalnej zaprasza na konsultacje ze specjalistą terapii bezsenności osoby, które rozpoznają u siebie pierwsze trudności z zasypianiem bądź które z problemem bezsenności borykają się od dawna.

Specjaliści w dziedzinie snu stworzyli także aplikację mobilną Terapia Bezsenności®, która uznana za wyrób medyczny pomaga w procesie terapii bezsenności. Aplikacja ułatwia wprowadzanie technik terapii poznawczo-behawioralnej w codziennym życiu– zawiera cotygodniowe ćwiczenia, filmy edukacyjne, ankiety, których zadaniem jest usprawnianie efektu terapii.

Pacjenci Centrum Pomocy Profesjonalnej mogą liczyć na 25% zniżki na zakup aplikacji mobilnej.
Badania wskazują, że korzystanie z aplikacji zmniejsza ilość oraz czas trwania nocnych przebudzeń oraz ułatwia zasypianie. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://terapiabezsennosci.pl/.

Specjaliści: