Grupa wsparcia dla osób w żałobie

W Polsce o żałobie niewiele się mówi. Osoby z bliskiego nam otoczenia często nie wiedzą, jak pomóc. Zastanawiają się, w jaki sposób zareagować, czy nas o coś zapytać, czy nie. W obecnych czasach nie ma przyzwolenia na mówienie o śmierci, nie ma również przestrzeni na jej przeżywanie. Nieuniknione emocje pozostają zamknięte w czterech ścianach, ludzie…

W Polsce o żałobie niewiele się mówi. Osoby z bliskiego nam otoczenia często nie wiedzą, jak pomóc. Zastanawiają się, w jaki sposób zareagować, czy nas o coś zapytać, czy nie. W obecnych czasach nie ma przyzwolenia na mówienie o śmierci, nie ma również przestrzeni na jej przeżywanie. Nieuniknione emocje pozostają zamknięte w czterech ścianach, ludzie nierzadko samotnie borykają się z utratą. Czasem osoby doświadczające żałoby mówią wręcz o swego rodzaju „szaleństwie”, które odczuwają, nie mogąc sobie poradzić z tak ciężką sytuacją. Powstał więc pomysł, aby zorganizować grupę wsparcia dla osób, które w żałobie czują się samotne i chciałby się podzielić z innymi swoimi przemyśleniami, emocjami, swoją historią. To będzie miejsce, gdzie każdy będzie mógł być sobą, dać upust swoim emocjom, nie bojąc się, czy realizuje oczekiwania innych. Będzie to azyl dla Państwa uczuć.

Grupa będzie trwała 14 miesięcy. Spotykać się będziemy raz w tygodniu we wtorki w godz. 19.15 – 21.00. Opłata wynosi 380 zł miesięcznie za osobę i jest uiszczana na początku każdego miesiąca (niezależnie od ilości wtorków w miesiącu – opłata jest stała). Maksymalna ilość uczestników to 10 osób. Grupa ruszy dopiero wtedy, gdy zgłosi się wystarczająca liczba chętnych. Poi 3 spotkaniach grupy nie będzie już możliwości dołączenia do niej. Przed przyjęciem do grupy odbędą się konsultacje (jedna lub dwie konsultacje – opłata za jedną konsultację to 130 zł za 50 min., a terminy ustalane są indywidualnie). Psycholog zadecyduje o przyjęciu do grupy bądź zaproponuje indywidualną terapię krótko- lub długoterminową.

Grupę poprowadzi interwent kryzysowy, psychoonkolog Magdalena Shafie. Spotkania będą się odbywać w NZOZ CPP lok. 21, IX p. Zapraszamy do zapisów przez formularz kontaktowy.