Nowości wydawnicze.

Polecamy Państwa uwadze książki:

MARTA SZAREJKO

Stany ostre. Jak psychiatrzy leczą nasze dzieci

Książka autorstwa Marty Szarejko pokazuje, jak wygląda obecna sytuacja psychiatrii dzieci i młodzieży w Polsce. Autorka oddaje głos Specjalistom na co dzień pracującym w szpitalach i poradniach. Obnaża fiasko organizacyjne, permanentne niedofinansowanie tejże gałęzi służby zdrowia. Opowiada również o zmianach, jakie zaszły w ostatnich dekadach w rodzinie i jaki to ma wpływ na dzieci. Sprawdza, co kryje się za alarmującymi określeniami, dlaczego zdaniem lekarzy jest tak źle, jak temu zaradzić i gdzie szukać wsparcia, gdy sami nie potrafimy już pomóc naszym dzieciom. Szczególnie polecamy rozdział dr Joanny Puchały.
Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska

Seksuologia sądowa. Teorie, modele, badania. Tom 1.

Książka adresowana nie tylko do seksuologów, psychiatrów i psychologów, lecz także prawników (sędziów, prokuratorów, obrońców). Omawiająca zagadnienia zaspokajania popędu seksualnego w sposób odbiegający od oczekiwań społecznych lub naruszających obowiązujący porządek prawny.
W poszczególnych tomach przeanalizowano problemy medyczne, psychologiczne, socjologiczne, kryminologiczne, prawne i opiniodawcze. Czytelnicy odnajdą w niej najnowsze piśmiennictwo i wyniki badań prowadzonych w wiodących ośrodkach zajmujących się zagadnieniami patologii seksualnej. W niniejszym podręczniku został zaprezentowany po raz pierwszy: „Model Pola Zachowań Seksualnych – koncepcji uwarunkowania zachowań seksualnych”, przedstawiający Czytelnikowi nowatorskie spojrzenie na zachowania seksualne ludzi. Opracowana na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy z osobami dopuszczającymi się przemocy seksualnej.