Związek na odległość – czy to się może udać?

Większość osób będących w związku na odległość obawia się, czy taka relacja przetrwa. Dziennikarka Alina Ruigrok twierdzi, że dystans nie ma znaczenia. Relacje partnerskie zawsze opierają się na zainteresowaniu życiem drugiej osoby, okazywaniu jej troski i miłości. Niezależnie od rodzaju związku pary zawsze stoją przed podobnymi wyzwaniami. W relacji na odległość warto jednak szczególnie zadbać…

Większość osób będących w związku na odległość obawia się, czy taka relacja przetrwa. Dziennikarka Alina Ruigrok twierdzi, że dystans nie ma znaczenia. Relacje partnerskie zawsze opierają się na zainteresowaniu życiem drugiej osoby, okazywaniu jej troski i miłości. Niezależnie od rodzaju związku pary zawsze stoją przed podobnymi wyzwaniami. W relacji na odległość warto jednak szczególnie zadbać o niektóre obszary wspólnego życia:

  1. Rozmawiajcie otwarcie o swoich potrzebach. Poznajcie swoje oczekiwania już na samym początku. Ustalenie, jak często będziecie się komunikować i co jaki czas się widywać pomoże Wam uniknąć rozczarowań w przyszłości. Nie bójcie się mówić o tym, czego chcielibyście dostawać więcej od swojego partnera, ale też nie zapominajcie o docenianiu go!
  1. Nie dajcie się pożreć zazdrości. Gdy długo nie widzimy swojego partnera, nasza wyobraźnia zaczyna działać na najwyższych obrotach. Niezależnie od tego, jak duży dzieli Was dystans, oprzyjcie swój związek na zaufaniu i wzajemnej wierze w swoje dobre intencje. Jeśli będziecie na bieżąco informować się o wydarzeniach ze swojego życia i nowo poznanych osobach, miejsca na podejrzenia będzie coraz mniej.
  1. Bądźcie blisko na wiele sposobów. W każdym związku staramy się uniknąć nudy. Może się to wydawać trudniejsze, gdy nie macie szansy korzystać z różnorodnych form wspólnego spędzania czasu. Jednak również na odległość możecie zaskakiwać swojego partnera. Zróbcie mu niespodziankę zaproszeniem na romantyczną kolację przez Skype’a albo krótkim filmikiem z wyznaniem miłości!
  1. Zaplanujcie spotkanie twarzą w twarz. Bycie ze sobą na odległość powoduje, że każda randka smakuje, jakby była pierwsza. Świadomość, że niedługo znów się zobaczycie nie tylko będzie ekscytująca, ale też utwierdzi Was w przekonaniu, że Wam na sobie zależy. Jeśli to tylko możliwe, pomyślcie także o zamieszkaniu w jednym mieście i wyczekujcie z utęsknieniem daty, kiedy miałoby to nastąpić. Nic nie zastąpi bycia ze sobą blisko na co dzień w realnym świecie.

Oprac. na podstawie www.love-sessions.com Sylwia Barbachowska